Müşteri Hizmetleri
Müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir. Bu nedenle, herhangi bir sorunuz veya sorununuz olduğunda, müşteri hizmetleri ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Müşteri hizmetleri ekibimize e-posta, telefon veya canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sipariş durumunuzu takip etmek veya iade işlemleri hakkında bilgi almak için de müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri Hizmetleri sayfamızda size yardımcı olabilecek sıkça sorulan soruların yanıtlarını da bulabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmak için buradayız.
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
Soru Sor
Soru Kategorileri
1- Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR

YENİLENMİŞ TELEFON HAKKINDA

 

YENİLENMİŞ CEP TELEFONU NEDİR?

Uzman ekiplerimiz tarafından detaylı testlerden geçirilerek gerekli parça değişimleri yapılıp, tüm veri ve hesaplar kalıcı olarak silindikten sonra Anti Bakteriyel temizliği yapılarak yeniden ambalajlanıp satışa sunulan ürünlerdir.

YENİLENMİŞ TELEFON İLE İKİNCİ EL TELEFON ARASINDAKİ FARK NEDİR?

 

İkinci El Telefon:

 • 1 Yıl Mobilfon Garantisi
 • Mevcut distribütör garantisi (devam ediyorsa)
 • Tüm kontrolleri yapılmış ve tüm fonksiyonları %100 çalışmaktadır.
 • Pil Seviyeleri %85 ve üzerindedir.
 • Mobilfon özel kutusu ile tarafınıza gönderilmektedir.
 • %20 KDV
 • Yenileme işlemi yapılmaz.

 

Yenilenmiş Telefon:

 • 1 Yıl Mobilfon Garantisi
 • Tüm kontrolleri ve gerekli parça değişimleri yapılmış ve tüm fonksiyonları %100 çalışmaktadır.
 • Pil Seviyeleri %85 ve üzerindedir.
 • Mobilfon özel kutusu ile tarafınıza gönderilmektedir.
 • %1 KDV
 • TSE standartlarına uygun yenileme işlemi yapılmıştır

 

NEDEN YENİLENMİŞ CEP TELEFONU TERCİH ETMELİYİM?

Güvenli ve tüm kontrolleri yapılan yenilenmiş telefonlar yenisine göre daha ekonomik olduğu için bütçenizden tasarruf etmenizi sağlar. Sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek avantajlı tekliflerimizden haberdar olabilirsiniz.

NEDEN MOBİLFON’U TERCİH ETMELİSİNİZ?

Mobilfon olarak her şeyden önce güvenlik diyerek yenilenmiş telefonla ilgili tüm süreci kayıt altında takip ediyoruz. Yenilenmiş cihazın ilk testleri, yapılan teknik müdahale işlemleri sistemimiz üzerinden takip edilebilir ve istendiği takdirde alıcı ile paylaşılabilir.

Ayrıca her telefon için sağladığımız “12 Ay Garanti” ile yenilenmiş telefonunuzu aldıktan sonra da size destek vermeye devam ediyoruz.

YENİLENMİŞ CİHAZ GARANTİ SÜRESİ NE KADAR?

Yenilenmiş ürünler, 12 Ay Mobilfon Teknoloji A.Ş. garantili olarak satışa sunulur. Garanti süresi satış tarihi ile başlar ve yasa ile belirtilen fonksiyonel sorunları kapsar.

Yetkilendirdiğimiz teknik servisin incelemesi ile kullanıcı hatası kaynaklı arıza/sorunlar kapsam dışıdır. Garanti belgesi kutunun içinde bulunmaktadır.

YURT DIŞI KAYITLI CİHAZ SATIYOR MUSUNUZ?

Satışa sunduğumuz yenilenmiş telefonların tümü için e-devlet üzerinden IMEI sorgulamaları yapılmakta ve BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) kaydı kontrol edilmektedir. Yapılan kontrollerde yasal yollarla girişi yapılmış cihazların alımı yapılmaktadır. Yurt dışından yolcu beraberinde gelen ve BTK kaydı bu şekilde yapılmış cihazlar, yasal yolla kaydedilmiştir ve yenilenen cihazlar arasında bu şekilde ülkeye giriş yapmış cihazlar olabilir. TSE tarafından belirlenen süreçlere uygun olarak sertifikalanan cihazların BTK kaydı “yenilenmiş cihaz” olarak değişmektedir.

 

2019 HAZİRAN SONRASI ÜLKEYE GİREN VE BTK’DA “YOLCU BERABERİNDE” OLARAK KAYITLI TELEFONLARI YENİLİYOR MUSUNUZ?

Hayır. 2019 Haziran sonrası ülkeye giren ve BTK’ya “Yolcu Beraberinde Cihaz” olarak kaydedilen cihazlar için yenileme yapılmamaktadır. Yasal düzenleme gereği cihazlar tek bir hat ile eşleştirilir ve 3 sene boyunca bu hat ile çalışır.

TAKSİT SEÇENEĞİNİZ VAR MI?

Lisanlı yenileme merkezleri tarafından yenilenmiş ürünlere, ürün fiyatının ne olduğu farketmeksizin 12 Ay taksit seçeneği sunulmaktadır.

(Taksit uygulandığında e-ticaret sitemizde de pazaryerlerinde de aynı şekilde vade farkı vardır.)

YENİLENMİŞ TELEFON ALMAK İSTİYORUM, ÜRÜNLERİNİZE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

“mobilfon.com” ya da farklı pazaryerlerindeki mağazalarımız üzerinden ürünlerimizin güncel stok bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ek olarak anlaşmalı Turkcell Mağazalarında satışımız mevcuttur. Güncel stok bilgisi için ilgili satış noktalarında listelenen ürünler esas alınmalıdır.

FARKLI RENK VEYA KAPASİTE SEÇENEKLERİNİZ VAR MI?

Satış kanalına göre değişen Marka/Model/Renk/GB seçeneklerimiz olduğu gibi bu ürünlerin farklı kozmetik seçenekleri de sunulmaktadır. Güncel stok bilgisi için ilgili satış noktalarında listelenen ürünler esas alınmalıdır.

 

 

 

ÜRÜNLERİN FATURASI VAR MI? Tüm ürün alım ve satım işlemlerimiz, faturalı ve resmi bir şekilde yapılır. Garanti süreniz fatura tarihi ile başlar. Garanti işlemleri ile ilgili sorun yaşamamak için faturanızı mutlaka saklamanız ve gerekli hallerde ibraz etmeniz gereklidir.

GARANTİ BELGESİ VE FATURAYI SAKLAMALI MIYIM?Yenilenmiş telefonun satış sonrası teknik hizmetlerinde sorun yaşamamak için garanti belgesiyle beraber satış faturanızı/fişinizi garanti sürenizin bitimine kadar saklamanız gereklidir.

KUTU İÇERİSİNDE NELER BULUNUYOR?

Özel kutusu ile gönderilir. Kutu içerisinde şarj kablosu, şarj adaptörü, kulaklık gibi değişen aksesuar seçenekleri olabilir. Tüm kutularda sim iğnesi, garanti belgesi ve telefonun değişen parçalarını gösteren TSE onaylı sertifika yer alır.

 

KUTUNUN İÇİNDEKİ AKSESUARLAR ORİJİNAL MİDİR?

Mobilfon tarafından yenilenen telefonların kutu içeriğinde, satıldığı kanala göre değişen aksesuar seçenekleri olabilir. Kutu içinden; şarj kablosu ve satıldığı kanala göre değişen seçeneklerle adaptör ve/veya kablolu kulaklık çıkabilir. Bu aksesuarlar orijinal üreticiden tedarik edilmemiştir, ancak kalite kontrollerinden geçen ve 12 Ay garanti kapsamında olan ürünlerdir.

 

ALDIĞIM TELEFONUN PİL ÖMRÜ NE KADARDIR?

Pil ömrü, cihazın kullanımına, kullanım alışkanlıklarına göre değişkenlik gösterir. Mobilfon tarafından yenilenip satışa sunulan tüm telefonların pilleri 12 Ay garanti kapsamındadır. Tüm fonksiyonel testleri başarı ile geçen telefonlar satışa sunulur, ancak satış sonrası pil ya da diğer parçalarla ilgili sorun yaşanması halinde garanti kapsamında tamir için Mobilfon’a gönderilebilir.

PİL SAĞLIĞININ %100 OLMAMASI NEYİ İFADE EDER?

Performans testlerinden geçmeyen tüm ürünlerin pilleri -daha uzun süre kullanım sağlayabilmek amacı ile- yenilenmektedir. Ancak bazı telefon modellerinde %85 ve üzerinde pil sağlığı seviyesinin, kullanımda hiçbir sorun yaratmadığı tespit edilmiştir. Pil sağlığı seviyesi %100 olmayıp tüm performans testlerinden geçmiş telefonlar, yine yenilenmiş sertifikalı ürün olarak satışa sunulmaktadır. Bu ürünlerin pil seviyesi ile ilgili açıklama hem ürün sayfasında hem de ürün kutusu üzerinde yer almaktadır. Pil 12 Ay garanti kapsamındadır.

ÜRÜNÜN KOZMETİK DURUMU NASIL?

Kozmetik durum seçenekleri sadece dış görünüm ile ilgili olup kesinlikle telefonun fonksiyonel performansını etkilememektedir.

Mükemmel: Kozmetik olarak kullanılmamış ürünlere çok yakındır.

Ürünün ekran ya da kasasında hiçbir deformasyon bulunmamaktadır.

Mükemmel olarak sınıflandırılmış bazı ürünlerin ekran ya da kasasında, gözle tespit etmesi zor, belirgin olmayan çok hafif izlere rastlanabilir.

Çok İyi: Ekran ya da kasada, ürünün işlevselliğini ve çalışma performansını etkilemeyecek şekilde hafif çizikler görülebilir.

İyi: Ekran ya da kasada, ürünün işlevselliğini ve çalışma performansını etkilemeyecek şekilde, gözle görülen hafif çizikler bulunabilir. 

ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Yenilenmiş telefonların teknik özellik ve donanımlarına müdahale edilmemektedir. Telefonların “yenisi” ile aynı özellikleri taşımaktadır. Eğer ürün teknik özellikleri ilgili detaylı bilgi isterseniz, ilgili markanın web sitelerinde kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YENİLEME YAPILIRKEN HANGİ PARÇALAR DEĞİŞTİ?

Her ürün farklı işlemlerden geçmektedir. Satın aldığınız yenilenmiş telefonun kutusunun içinden çıkan sertifikadaki QR kodu okutarak değişen tüm parçalara ulaşabilirsiniz. Sertifikada sadece yenileme sürecinde -performans göstermediği için- değişimi yapılan parçaların bilgisi bulunur. Daha önceden yapılmış işlemlerin tespiti yapılamadığı için sertifikada gösterilemez.

 

ÜRÜN İŞLEMCİSİ DEĞİŞTİRİLDİ Mİ? PERFORMANS KAYBI YAŞAR MIYIM?

Cihazın işlemci, ram vb. elektronik parçalarına müdahale edilmemektedir. Cihazın kendi orijinal işlemcisidir.

  

ALDIĞIM ÜRÜN NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR?

Siparişleriniz en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.

 

KARGO İÇİN ÖDEME YAPACAK MIYIM?

Tüm telefon alımlarında ve teknik servis gönderimlerinde kargo ücretsizdir.

 

TAKSİT SEÇENEKLERİNİZ NELERDİR?

Taksitli alışveriş için web sitemizi ve mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden taksit seçeneklerini görüntülemek için, ödeme bölümünde kart bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Mağazalarımızda da anlaşmalı bankaların önerdikleri taksit seçeneklerine göre taksitlendirme yapabilirsiniz.

 

HANGİ KARGO İLE ÇALIŞIYORSUNUZ?

Hepsijet ve Yurtiçi Kargo seçeneklerimiz mevcuttur.

 

KARGO İÇİN ÖDEME YAPACAK MIYIM?

Tüm telefon alımlarında ve teknik servis gönderimlerinde kargo ücretsizdir.

 

ARIZALI TELEFONU KARGO İLE NASIL GÖNDEREBİLİRİZ?

Mobilfon’dan aldığınız arızalanan telefonunuzu Yurtiçi Kargo ile Türkiye'nin her yerinden ücretsiz olarak kargo gönderimi yapabilirsiniz. Sitemizdeki Onarım Destek formunu (Onarım Destek Formu) doldurduktan sonra oluşan tek kullanımlık kargo kodunu ve YENİ ÖDER KARO ENTEGRASYONU ile MOBİLFON’a göndermek istediğinizi kargo şubesi ile paylaşmalısınız. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

SERVİSE GÖNDERMEDEN ÖNCE TELEFONLA İLGİLİ YAPMAM GEREKEN BİR İŞLEM VAR MI?

Onarım esnasında tüm verileriniz silinebilir. Kişisel verilerinizi önceden yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

HATALI VE EKSİK ÜRÜN GELDİ. NE YAPMALIYIM?

Ürün size kargo ile geldiğinde kargo poşetinde yırtık veya hasar yok ise teslim alıp kutu içeriğini kontrol edin, siparişinizden farklı bir durum ile karşılaşmanız halinde müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

 

ALDIĞIM ÜRÜN ARIZALI ÇIKTI. NE YAPMALIYIM?

Ürünü teknik servisimize göndermeniz gerekmektedir, böylece kontrollerini sağlar ve sizlere daha doğru bilgi verebiliriz. Mobilfon.com’dan Onarım Destek formunu (Onarım Destek Formu) doldurularak oluşan kargo gönderi kodu ile tarafımıza ücretsiz gönderim yapabilirsiniz.

 

GARANTİ KAPSAMAYAN DURUMLAR NELERDİR?

Kullanıcıdan kaynaklı arızalar garanti kapsamı dışındadır. Garanti kapsamında tamir edilip edilemeyeceği bilgisi, teknik servisimiz tarafından yapılacak detaylı inceleme sonrası bildirilir. 

 

ÜRÜNLERİ GARANTİ KAPSAMINDA BAŞKA YERDE TAMİR ETTİREBİLİR MİYİM?

Mobilfon tarafından yenilenmiş ürünler, yalnızca Mobilfon A.Ş. tarafından 12 Ay garanti kapsamındadır. Farklı bir yerde yaptırmak isterseniz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

PİL UYUMLU DEĞİL UYARISI VERİYOR. NE YAPMALIYIM?

Yenilenmiş telefonlarda, özellikle Apple'ın bazı üst modellerinde orijinal parça tedariği sağlanamadığı için eş değer parçalar kullanılabilir. Eş değer parçalar, Ticaret bakanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak, tüm kalite ve fonksiyon testlerinden %100 başarı ile geçmiştir ve 12 Ay garanti kapsamındadır.

Pil servisine girildiğinde bu bildirim ile karşılaşılabilir, fakat cihazın kullanımında bir etki yaratmamaktadır. Kullanılan ürün tam fonksiyonel ve garanti kapsamındadır.

CİHAZDA DEĞİŞEN PARÇALAR ORİJİNAL Mİ?

Orijinal parçanın tedarik edilemediği hallerde, ticaret bakanlığının ilgili yönetmeliğinde de yer aldığı gibi, muadil parça kullanılmaktadır. Kullanılan tüm yedek parçalar kalite testlerinden onay almıştır ve 12 Ay garanti kapsamındadır.

ICLOUD UNUTULMASI DURUMUNDA APPLE’DAN ŞİFRE SIFIRLAYABİLİR MİYİM?

Adınıza fatura kesilmektedir, cihazınızın imei adınıza kesilen faturadaki imei numarası ile eşleştiği takdirde Apple’dan şifre sıfırlama için destek alabilirsiniz.

SİZDEN ALMADIĞIM BİR ÜRÜNÜ TAMİR ETTİREBİLİR MİYİM?

Evet, Mobilfonfix ile Apple cihazlar için ekran ve batarya tamir hizmeti alabilirsiniz.

 

MOBİLFON.COM ÜZERİNDEN ALDIĞIM CİHAZIMI NASIL İADE EDERİM?

Kurulum yapılmadan, kutu bütünlüğü bozulmadan ve kutu içindekilerin eksiksiz olması halinde, tedarik ettiğiniz ürünler için 30 gün içinde bir arıza ile karşılaşmanız halinde müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek iade talebi oluşturabilirsiniz. İade ettiğiniz ürünlerin incelemesi yapılacak, yapılan inceleme ardından gerekli koşulları sağladığı tespit edilirse tarafınıza ücret iadesi yapılacaktır.

PAZARYERLERİNDEN ALDIĞIM CİHAZIMI NASIL İADE EDERİM?

Kurulum yapılmadan, kutu bütünlüğü bozulmadan ve kutu içindekilerin eksiksiz olması halinde, tedarik ettiğiniz ürünler için 14 gün içinde bir arıza ile karşılaşmanız halinde aldığınız kanal üzerinden iade talebi oluşturarak iade sürecini başlatabilirsiniz.

İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN ÜCRETİNİ NE ZAMAN GERİ ALABİLİRİM?

Kredi kartı ile yapılan alımların iadesi bankanız tarafından belirlenen süreler içinde gerçekleşir. Taksitli yaptığınız alımların iadesi yine taksit planına göre yapılır. Kredi kartı ekstrenizde bu alımınıza ilişkin taksit tutarının yansıdığını görebilirsiniz, ancak aynı taksit tutarının iade edildiği de görülecektir. Taksit planı bitimine kadar bu şekilde görünecektir.

CİHAZIMI MOBİLFON'A GÖNDERMEDEN ÖNCE NE YAPMALIYIM?

Telefonunuzu göndermeden önce mutlaka sıfırlamanız gerekmektedir. Sıfırlamadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmamanızı ve cihazınızın zarar görmemesi için paketlemesine özen göstermenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde kargoda gelebilecek sorunlar için Mobilfon sorumlu olmayacaktır.

TELEFONUMU NASIL SIFIRLARIM?

Telefonlarınızı teslim etmeden önce "Fabrika Ayarlarına Sıfırlama" işlemini gerçekleştirmelisiniz. Aşağıda cihazınıza uygun başlık altındaki adımları izleyerek, telefonlarınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. 

iPhone'umdan Hesabımı Nasıl Kaldırabilirim?

Bilgilerinizi yeni kullanacağınız iPhone, iPad veya mevcuttaki farklı bir Apple cihazınıza yedek almak isterseniz, iOS 11 ya da sonraki sürümlerde yer alan "Hızlı Başlangıç" seçeneğini kullanabilir veya iOS 10 ve öncesi versiyonlar iCloud veya iTunes üzerinden yedekleme yapabilirsiniz.

Cihazınızı henüz Mobilfon’a göndermediyseniz:

 1. “Ayarlar”a giriş yapın,
 2. “Genel” seçeneğine dokunun,
 3. “Sıfırla” komutuyla devam edin,
 4. "Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil" komutuna basın,
 5. "iPhone'u sil" ile devam edin,
 6. Cihazınızı sıfırlarken parola girmeniz istenirse telefon kilidini açarken girdiğiniz şifrenizi tuşlayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
 7. iPhone Bul kesinlikle kapatılmalıdır.

 

*Bu işlem sonucunda telefonunuzda yer alan tüm veriler silinir ve uygulamalardan çıkış yapılır. iCloud'a aktarılmış içerik ve bilgileriniz telefondan silinir ancak iCloud hesabınızda kalmaya devam eder.

 

Cihazı Mobilfon’a gönderdiyseniz:

Cihazınız artık sizde değilse hesabınızı Windows üzerinden icloud.com adresine giderek mail adresi ve şifre girerek çıkış yapabilirsiniz.

 1. www.icloud.com adresinden hesabınızla giriş yapın.
 2. Farklı bir Apple cihazınız varsa ve "İki faktörlü kimlik doğrulama" seçeneği aktifse ekrana 6 haneli doğrulama kodu gelecektir.
 3. Eğer farklı bir Apple cihazınız yoksa "Doğrulama kodu almadınız mı?" komutuna dokunun.
 4. "SMS Gönder" seçeneği gelecektir. Bu komut ile devam edin.
 5. Kısa mesajda ya da diğer Apple cihazınızda çıkan kodu www.icloud.com adımındaki şifre alanına girin.
 6. Menüden "iPhone'u bul" seçeneğine tıklayın.
 7. Ekranın üstünde yer alan "Tüm cihazlar" seçeneğine tıklayın.
 8. Hesabınızı kaldırmak istediğiniz cihazınızı seçin.
 9. "Hesabımı kaldır" komutuna tıklayın.
 10. Çıkan uyarı mesajına "Kaldır" diyerek devam edin.
 11. Apple ID şifrenizi girerek "Kaldır"a tıklayın.
 12. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

Android İşletim Sistemli Samsung Telefonumu Nasıl Sıfırlarım?

Sıfırlama adımına geçmeden önce kişisel veri ve bilgilerinizin bir yedeğini almak isterseniz;

Cihazınızın “Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme” bölümüne giriş yaparak, Samsung CloudGoogle Drive ve Samsung’un Smart Switch uygulamalarından birini seçerek verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

 1. "Ayarlar"a giriş yapın.
 2. "Genel yönetim" seçeneğine dokunun.
 3. "Sıfırla" komutuyla devam edin.
 4. "Fabrika Ayarlarına Sıfırla"yı seçin.
 5. "Sıfırla" ile ilerleyin.
 6. "PIN" kodunuzu girerek devam edin.
 7. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

MOBİLFON.COM’A NEDEN ÜYE OLMALIYIM?

Sitemizden yaptığınız her türlü işlemi kolaylıkla takip edebilmeniz için üyeliğiniz gereklidir. Üye girişi yaparak hizmetlerimize kolaylıkla ulaşacağınız gibi tüm avantajlı tekliflerimizden de haberdar olabileceksiniz. Üye olan müşterilerimize ilk siparişinde 100TL indirim uygulanmaktadır.

MOBİLFON.COM’A NASIL ÜYE OLURUM?

Hesabım Sekmesinden “kayıt ol(Kayıt Ol) ” butonu ile üye olabilirsiniz.

 

CİHAZIMI MOBİLFON’A SATABİLİR MİYİM?

Kullanmadığınız akıllı cihazınızı satmak isterseniz; mobilfon.com adresinden Akıllı Sat seçeneği ile değerleyebilirsiniz. Değerlediğiniz cihazınız Mobilfon’a gönderdikten sonra uzman teknisyenlerimiz tarafından hem yazılım hem donanım alanlarında birçok teste tabi tutulur. Kozmetik durumu ve pil sağlığı da kontrol edilir. Buna göre son fiyat teklifi müşteri hizmetlerimiz tarafından size bildirilir. Sunulan fiyat teklifini onayladığınız takdirde, ödemeniz belirttiğiniz IBAN no'lu hesaba nakit olarak gönderilir.

*İlk değerlendirme başvuru formundaki sorulara verdiğiniz cevaplar esas alınarak gerçekleştirilir. Ardından anında bir ön fiyat teklifi sunulur. Bu teklif kesinleşmiş bir teklif olmamakla birlikte cihazın fiziki incelemesinin ardından teklif miktarı artabilir veya azalabilir.

 

YURT DIŞI KAYITLI CİHAZ SATIN ALIYOR MUSUNUZ?

Satışa sunduğumuz yenilenmiş telefonların tümü için e-devlet üzerinden IMEI sorgulamaları yapılmakta ve BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) kaydı kontrol edilmektedir. Yapılan kontrollerde yasal yollarla girişi yapılmış cihazların alımı yapılmaktadır. Yurt dışından yolcu beraberinde gelen ve BTK kaydı bu şekilde yapılmış cihazlar, yasal yolla kayıt edilmiştir ve yenilenen cihazlar arasında bu şekilde ülkeye giriş yapmış cihazlar olabilir. TSE tarafından belirlenen süreçlere uygun olarak sertifikalanan cihazların BTK kaydı “yenilenmiş cihaz” olarak değişmektedir.

İSTEDİĞİM MARKA MODEL CİHAZI SATABİLİR MİYİM?

Yönlendirilen ön değerleme sayfasında belirtilen tüm marka ve modellerdeki cihazları satabilirsiniz.

TESTLER SIRASINDA CİHAZIM ZARAR GÖRÜR MÜ YA DA İÇİNE BİR YAZILIM YÜKLENİR Mİ?

Mobilfon'a gönderilen tüm cihazlar Mobilfon güvencesi altındadır. Yenileme merkezinde yapılan tüm işlemler uçtan uca dijitalleşmiş bir sistem ile gerçekleştirilir ve tekil kişilerin inisiyatifine bırakılmaz. Yenileme merkezimiz kamera sistemi ile denetlenmektedir. Mobilfon test sırasında cihazınıza herhangi bir zarar gelmeyeceğini ya da daha önce var olmayan bir yazılım yüklenmeyeceğini beyan ve taahhüt eder.

 

GÖNDERDİĞİM CİHAZIN İÇİNDEKİ KİŞİSEL VERİLER ÇALINIR MI YA DA KOPYALANIR MI?

Mobilfon gönderilen cihazların içindeki tüm bilgi ve belgelerin silinmiş olduğunu varsayar. Ancak yine de içinde kişisel veri olan bir cihaz gönderilmesi durumunda bu verilerin tümünü testlere başlamadan önce Piceasoft teknolojisi ile kalıcı olarak siler. Cihazın sahibi gönderim sırasında bu verilerin silineceğini kabul ve beyan eder.

CİHAZIMI SİZE NASIL GÖNDEREBİLİRİM?

Sipariş bilgilerini içeren formu doldururken evden teslim seçeneği ile Hepsijet veya şubeye teslim seçeneği ile Yurtiçi Kargo seçeneklerinden birini seçerek size özel tanımlanan tek kullanımlık kargo kodunu kullanarak ücretsiz gönderebilirsiniz.

ÖN FİYAT TEKLİFİNİ KABUL EDERSEM NE YAPMALIYIM?

Göndereceğiniz telefonun içindeki tüm hesaplardan ‘çıkış’ yapmış olmanızı bekleriz. Böylece kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Telefonunuzu hesaplardan çıkış yapmadan gönderirseniz, son fiyat teklifi için cihazınızı inceleyemeyiz. Bu durumlarda Mobilfon telefonunuzu adresinize geri gönderir.

SON FİYAT TEKLİFİ, ÖN FİYAT TEKLİFİNDEN FARKLI OLABİLİR Mİ?

Evet, olabilir. Yapılan testler sonucunda cihazınızda daha önce beyan edilmemiş kusurlar tespit edilmesi durumunda ön fiyat teklifinden daha düşük bir tutar önerilebilir. Ya da cihazın beklenenden daha iyi durumda olması halinde daha yüksek bir teklif sunulabilir.

SON FİYAT TEKLİFİNİ KABUL ETMEZSEM NE OLACAK?

Fiyat teklifini kabul etmemeniz durumunda cihazınız ücretsiz olarak adresinize geri gönderilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.